Senarai Lantikan Ahli Parlimen, ADUN atau Ahli Politik Pengkhianat Nasional (PN) ke GLC dan Agensi Kerajaan

1 TANGAN PENGKHIANAT1 PENGAWASAN ALLAH SWT A

1 KITA BUKAN HAIWAN

1 PEROMPAK KLASIK

1 GLC JADI ALI BABA1 HADI NIKMAT TUNGGANG AGAMA1 MELAYU BODOH1 MCA KHADAM

SCHEME OF THINGS MUHYIDDIN YASSIN

Senarai Lantikan Ahli Parlimen, ADUN atau Ahli Politik Pengkhianat Nasional (PN) ke GLC dan Agensi Kerajaan:
(Kemaskini: 1 JUN 2020)

Umno:
1. MP Jelebu/Umno – Dato Jalaluddin Alias – Pengerusi UDA Holding
2. MP Gerik/Umno- Dato Hasbullah Osman – Pengerusi Syarikat Perumahan Negara Berhad
3. MP Cameron Highlands/Umno – Dato Ramli – Pengerusi Amanah Raya Berhad
4. MP Padang Terap/Umno – Dato Seri Mahdzir Khalid – Pengerusi TNB
5. MP Pasir Salak/Umno – Dato Sri Tajudin Abd Rahman – Pengerusi Prasarana
6. MP Jerantut/Umno – Dato’ Hj Ahmad Nazlan Idris – Pengerusi Lembaga Getah Malaysia
7. MP Machang/Umno – Datuk Ahmad Jazlan Yaakub – Pengerusi MPOB
8. MP Besut/Umno – Dato Seri Idris bin Jusoh – Pengerusi FELDA
9. MP Kimanis/Umno – Datuk Mohamad Alamin – Pengerusi MyIPO
10. Calon (Kalah) Umno Parlimen Pasir Gudang PRU14 – Datuk Seri Khaled Nordin – Pengerusi Boustead Holding Berhad.
11. MP Jempol/Umno – Dato’ Salim Sharif – Pengerusi RISDA
12. MP Tanjong Karang/Umno – Tan Sri Noh Omar – Pengerusi MISC Bhd

MCA:
13. Calon PRU14 kalah Parlimen Tanjung Malim/MCA – Dato Seri Mah Hang Soon – Timbalan Menteri Pendidikan.
14. Calon PRU14 kalah Parlimen Seremban/MCA – Datuk Ching Sin Woon – Pengerusi Lembaga Pelabuhan Kelang.
15. Calon PRU14 kalah DUN Machang Bunok/MCA – Dato’ Tan Teik Cheng – Pengerusi Pelabuhan Pulau Pinang
16. Calon PRU14 kalah DUN Bemban – Datuk Koh Chin Han – Pengerusi Pelabuhan Melaka.
17. Naib Presiden MCA – Dato Sri Tian Li Ker – Timbalan Menteri Perpaduan Nasional

PAS:
18. MP Marang/PAS – Datuk Seri Abdul Hadi Awang – Duta Khas ke Timur Tengah bertaraf Menteri
19. MP Bachok/PAS – Nik Mohamad Abduh Nik Abdul Aziz – Pengerusi Kesedar
20. MP Pasir Putih/PAS – YB Dr. Nik Muhammad Zawawi bin Haji Salleh – Pengerusi Lembaga Pertubuhan Peladang.
21. MP Pasir Mas/PAS – YB Ahmad Fadhli Shaari – Pengerusi Lembaga Pengarah Perbadanan Tabung Pembangunan Kemahiran.
22. MP Dungun/PAS – Wan Hassan Mohd Ramli – Pengerusi Suruhanjaya Perkhidmatan Air Negara (SPAN).
23. MP Setiu/PAS – YB Tuan Shaharizukirnain Bin Abdul Kadir – Pengerusi TEKUN
24. ADUN Jabi, Exco Terengganu/PAS – YB Dr Azman Ibrahim – Pengerusi Lembaga Kenaf & Tembakau Malaysia

GPS:
25. MP Bintulu/GPS – Datuk Seri Tiong King Sing – Duta Khas Ke China Bertaraf Menteri
26. MP Hulu Rajang/GPS – Datuk Wilson Ugak Kumbong – Pengerusi National Institute of Occupational Safety and Health (Niosh)
27. MP Sibuti/PBB – YB Lukanisman Awang Sauni – Pengerusi SEDA
28. MP Tanjung Manis/GPS – Datuk Yusuf Abdul Wahab – Pengerusi CIDB
29. MP Betong/PPB – Datuk Robert Lawson Chuat – Pengerusi Lembaga Pelabuhan Bintulu.
30. MP Serian/SUPP – Dato Sri Richard Riot – Duta Khas Ke Asia Timur Bertaraf Menteri
31. MP Baram/GPS-PDP – Anyi Ngau – Pengerusi Lembaga Koko Malaysia
32. MP Igan/GPS-PBB – Ahmad Johnie Zawawi – Pengerusi Bukan Eksekutif Indah Water Berhad (IWB)

PPBM:
33. ADUN Permas/PPBM – Che Zakaria Mohd Salleh – Pengerusi Kejora.
34. MP Beaufort/PPBM – Datuk Azizah Mohd Dun – Pengerusi MARA
35. Ahli Dewan Negara/PPBM – Razali Idris – Pengerusi Ketengah
36. MP Sabak Bernam/PPBM – Dato Hj Mohd Fasiah Hj Mohd Fakeh – Pengerusi FAMA
37. MP Tasek Gelugor/PPBM – Shabudin Yahaya – Pengerusi Felcra
38. ADUN Kempas/PPBM – Dato Osman Sapian – Pengerusi Majlis Minyak Sawit Malaysia
39. ADUN Bukit Kepong/PPBM – Dato Dr Sahruddin Jamal – Pengerusi Lembaga Perindustrian Nanas Malaysia

MIC:
40. Bekas KP MIC – Datuk Nelson Renganathan – Pengerusi Dana Pembangunan Sumber Manusia (HRDF).

Bebas:
41. MP Bukit Gantang/Bebas – Datuk Syed Abu Hussin Hafiz Syed Abdul Fasal – Pengerusi LKIM.